Napisz do Magdy – wiza studencka i szukanie pracy na odległość

17 Paźdź

Zamierzam się przenieść do Sydney jakoś w następnym miesiącu. W przyszłości chcę tam magistra zrobić, ale jak na razie chcę   sobie popracować i po podróżować po australii i nowej zelandii. Moje pytanie jest następujące. Powinienem już teraz z polski szukać pracy czy nie będzie to wielkim problemem jeśli zacznę się dopiero tam na miejscu?

Wszystko zależy o jaką pracę chodzi. Jeśli jest się specjalistą w jakiejś poszukiwanej dziedzinie (chodzi głównie zawody medyczne i inżynierów) to jak najbardziej ma sens szukanie pracy jeszcze będąc poza Australią. Jeśli jednak chodzi o zajęcia typu kelnerowanie, dorywczą pracę w jakimś biurze, obsługę jakiejś promocji, pracę na budowie itp itd to na odległość raczej nic się nie znajdzie. Trzeba po prostu przyjechać, popytać, powysyłać cv, połazić na rozmowy kwalifikacyjne.

I drugie, jak jest z tym pozwoleniem na 20h pracy w tygodniu na wizie studenckiej, ponieważ tak ową będę miał?

Osoba z wizą studencką ma prawo pracować 20h tygodniowo w czasie, kiedy odbywają się zajęcia oraz w nielimitowanym wymiarze czasu w okresie wakacji. Limit 20-godzinny dosyć łatwo obejść. Wystarczy zarejestrować własną działalność gospodarczą (co robi się w kilka minut przez internet), albo dogadać się jakoś z pracodawcą.

A i jeszcze jedno zamierzam wyjechać na wizie turystycznej i chcę ją zmienić na studencką dopiero w sydney, co sądzisz o czymś takim?

Da się pod warunkiem, że wiza turystyczna nie zawiera klauzuli  ‚No Further Stay’. Nie będę się bawić w wyjaśnianie szczegółów, bo wszystko można znaleźć tutaj.

Pytania można wysyłać na madziabis@yahoo.co.uk

Reklamy

Komentarze 2 to “Napisz do Magdy – wiza studencka i szukanie pracy na odległość”

 1. Michał Szen 17 października 2010 @ 10:49 #

  Cześć Magda, ile dostajesz zapytań o wizę Australijską, że zamieściłaś na blogu informację o tym, że nie będziesz odpowiadać na takie pytania?
  ps. Czytałem Waszego bloga z podróży od samego początku i głosowałem na Was w konkursie BlogRoku :)

  • Magda 17 października 2010 @ 11:18 #

   Był taki okres, że kilka na tydzień. Teraz trochę się uspokoiło na szczęście, ale nadal przychodzą :)
   Dodam jeszcze, że nie ma nic przeciwko pytaniom takim jak te z powyższego postu. Nie cierpię za to tych od osób, które właśnie sobie wymyśliły wyjazd do OZ, nie raczyły spędzić ani chwili na szukaniu informacji, i piszą do mnie oczekując rady jako osiągnąć sukces w Australii…
   A za głosowanie dziękujemy :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s